Duyurular

1 Aralık 2018 Cumartesi günü Kayseri Ticaret Odası Konferans Salonunda; Erciyes Üniversitesi Öğretim Üyesi Doç Dr Erdal UNCUOĞLU tarafından "Geoteknik Mühendisliğinde Bilgisayar Uygulamaları" ve Erciyes Üniversitesi Öğretim Üyesi Doç Dr. Zülküf KAYA tarafından "Geoteknik Deprem Mühendisliği ve Türkiye Bina Deprem Yönetmeliği (2018)" seminerleri düzenlendi.

1 Ocak 2019 tarihinde yürürlüğe girecek olan Türkiye Bina Deprem Yönetmeliğiyle ilgili "Geoteknik Mühendisliği Uygulamaları Eğitim Semineri " yapıldı

Kayseri Ticaret Odası konferans salonunda düzenlenen seminerde, İnşaat Mühendisleri Odası Başkanı Murat Yıldız teşekkür konuşması yaptıktan sonra Erciyes Üniversitesi İnşaat Mühendisliği Bölümü Öğretim Üyesi Doç.Dr. Erdal Uncuoğlu ve Erciyes Üniversitesi İnşaat Mühendisliği Bölümü Öğretim Üyesi Doç.Dr. Zülküf Kaya seminer verdi. Uncuoğlu yaptığı konuşmada "Zemin incelemesinde elde edilen laboratuar ve arazi verilerinin değerlendirilmesi ve projelendirmede doğru şekilde kullanılması, geoteknik tasarımın en önemli amaçlarındandır. Hesapların gerçekliği ve sonuçların doğruluğu mühendislik yapısının güvenilirliği ve fonksiyonunu yerine getirebilmesi açısından önemlidir” dedi.

http://www.hurriyet.com.tr/yerel-haberler/kayseri/insaat-muhendislerine-geoteknik-muhendisligi-uy-41037853